• Jak znaleźć najlepsze chłodzenia komputerowe.

  4 lata ago
  Nie każde chłodzenie może nadac sie do kazdego moedlu komputera i dlatego najpierw powinno się odszukać odpowiedni rodzaj chłodzenia. Nie jest to zbyt trudne, wystarczy jedynie podać model i markę laptopa albo komputera, a specjalista w sklepie pomoże już dopasować najlepsze chłodzenie CPU. Jest to dosyc ważne by móc odpowiednio dopasować takie rzeczy do…
 • Prostota fotografowania.

  4 lata ago
  Czy to weekendowy wyjazd czy zimowy urlop spędzony w gronie przyjaciół to okazja do odpoczynku, ale także fantastyczny czas na zabawę i niepowtarzalne szaleństwa. Chcąc je uwiecznić na zdjęciach, bardzo często trzeba się wykazać nie lada refleksem.W trakcie wycieczki czy pikniku na plaży niezastąpiony jest niezawodny ‘kompakt’, który w kilka sekund wykona fotografie wysokiej…
 • Wątroba choroby – zły stan

  6 miesięcy ago
  Chora wątroba to niewątpliwie wielki problem dla każdego. Niezależnie od wieku, stanu majątkowego oraz innych przebytych chorób, każdy, kto będzie miał bóle wątroby, narażony jest na długotrwałe i intensywne leczenie. Takie leczenie może trwać nawet kilka lat i obejmować długą hospitalizację.

Zabezpieczyć rabatę przed zwierzętami

Jak zabezpieczyć rabatę ogrodową przed zwierzętami? Jeżeli mamy w domu psa, kota, króliki, jaszczurki lub inne zwierzęta, które zdarza nam się wypuszczać na zewnątrz, musimy liczyć się z tym, że zwierzaki te chętnie będą buszować w naszym ogrodzie, szkodząc nierzadko kwiatom, warzywom i innym roślinom. Być może mieszkamy też w miejscu, gdzie mogą pojawić się dzikie zwierzęta, takie jak lisy, czy kuny. Warto więc pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu rabaty.

W przypadku zwierząt szkodliwe dla rozwoju roślinności może być jej rozkopywanie, wyjadanie, czy wyrywanie. Poza tym niekorzystnie może działać zwierzęcy mocz i odchody. Należy więc odpowiednio odgraniczyć rabatę, aby uniemożliwić nieproszonym gościom wtargnięcie na jej teren. Najprostszą metodą jest oczywiście zastosowanie ogrodzenia. Mogą być to zarówno płoty drewniane, jak i metalowe, czy aluminiowe. Najciekawiej prezentują się te pierwsze, ponieważ wyglądają naturalnie i doskonale uzupełniają ogrodową aranżację. Zwłaszcza płotek sztachetowy okalający przydomową rabatę stanowi świetne jej uzupełnienie i pięknie się prezentuje, a dodatkowo stanowi odpowiednie zabezpieczenie.

Oprócz płotów drewnianych można zastosować również ogrodzenie w postaci murków wykonanych z kamienia dekoracyjnego. Kamień, podobnie jak drewno, doskonale komponuje się z okoliczną roślinnością, a dodatkowo jest trwały i wytrzymały. Można też wykonać takie murki z cegły czerwonej lub białej i efekt także będzie ciekawy. Zarówno płoty drewniane (https://www.obi.pl/ogrod-i-wypoczynek/ploty-i-ogrodzenia/c/1465 ), jak i murki wystarczająco dobrze ogrodzą naszą rabatę i zabezpieczą ją przed wścibskimi zwierzętami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.